موجو جم

ورود | ثبت نام

ورزش ها و نکات ویژه ومهم برای جلوگیری از مشکلات جسمی یک گیمر حرفه ای

ما در این مقاله به برسی کامل ورزش ها و نکات بسیار ویژه و کاربردی برای جلوگیری از مشکلات جسمی یک گیمر حرفه ای می پردازیم.

ورزش ها و نکات ویژه و مهم برای جلوگیری از مشکلات جسمی یک گیمر حرفه ای

 

ورزش ها و نکات ویژه ومهم برای جلوگیری از مشکلات جسمی یک گیمر حرفه ای
ورزش ها و نکات ویژه ومهم برای جلوگیری از مشکلات جسمی یک گیمر حرفه ای

 

موجوجم در این مقاله به برسی کامل ورزش ها و نکات بسیار ویژه و کاربردی برای جلوگیری از مشکلات جسمی یک گیمر حرفه ای می پردازد.

یکی از مهم ترین مشکلات و معضل هایی که اکثر گیمر ها با آن دست و پنجه نرم می کنند مشکلات جسمی ناشی از کار زیاد با کامپیوتر، موبایل و… است که از این مشکلات می توان به دیسک گردن و کمر، اضافه وزن زیاد و بسیاری از مشکلات دیگر که باعث آسیب به گیمرمی شود اشاره کرد که اگر به آن بی توجهی شود ممکن است با تشدید آن آسیب در نهایت آن گیمر نتواند به کار خود ادامه دهد.

اگر شما نیز جزء گیمرهایی هستید که بسیار از این مشکلات رنج می برید و می خواهید که دچار این مشکلات بسیار دردناک نشوید حتما مطالب زیر را کامل بخوانید زیرا ما در این مطالب ورزش ها و نکات ویژه و بسیار کاربردی برای جلوگیری از مشکلات جسمی یک گیمر حرفه ای را به شما معرفی کرده ایم.

یکی از مهم ترین نکات ویژه برای جلوگیری از مشکلات جسمی یک گیمر حرفه ای که ما باید در هنگام کار با کامپیوتر، موبایل و بسیاری از سیستم های دیگر رعایت کنیم نوع صحیح نشستن و کار با آن ها است تا با رعایت آن از بسیاری از مشکلات جسمی از جمله دیسک گردن و.. جلوگیری کنیم، برای آشنایی کامل با شیوه صحیح کار با انواع سیستم ها گام های زیر را به صورت کامل مطالعه کنید.

چندگام در رعایت شیوه ی صحیح نشستن و کار با انواع سیستم برای جلوگیری از مشکلات جسمی یک گیمر حرفه ای

گام۱: صندلی شما

تا جایی که می توانید، باسن خود را روی صندلی به سمت عقب بکشید. ارتفاع صندلی را تنظیم کنید تا پای خود را روی کف زمین و زانوی خود را مساوی یا کمی پائین تر از باسن خود قرار دهید. در صورت لزوم از بالشتک های قابل باد کردن یا بالش های کوچک استفاده کنید. اگر صندلی شما سیستم پشتی فعال دارد، از آن برای تغییر مکرر موقعیت استفاده کنید. برای نشستن درست پشت میز کامپیوتر پشتی صندلی را تنظیم کنید تا شانه هایتان راحت باشند. در پنجمین قسمت از گام اول ورزش ها و نکات ویژه برای جلوگیری از مشکلات جسمی یک گیمر حرفه ای شما باید ارتفاع و شیب مانیتور را تنظیم کرده، در صورت ایده آل، مانیتور شما باید در ارتفاع چشم قرار گیرد.

 

گام۲: کیبورد

  • صفحه کلید را نزدیک خود بکشید.
  • صفحه کلید را مستقیما در مقابل بدن خود قرار دهید.
  • تعیین کنید که چه بخش هایی از صفحه کلید را بیشتر استفاده می کنید و صفحه کلید را دوباره تنظیم کنید تا این بخش با بدن شما متمرکز شود.
  • ارتفاع صفحه کلید را طوری تنظیم کنید که شانه هایتان راحت باشند، آرنج در موقعیت اندکی باز ( ۱۰۰ تا ۱۱۰ درجه ) و اینکه مچ بند می تواند به حفظ موقعیت های خنثی و سطوح سخت و نشستن درست پشت میز کامپیوتر کمک کند.

 

گام۳: صفحه نمایش

  • حداقل در فاصله یک بازو از صفحه نمایش قرار بگیرید و سپس فاصله را برای بینایی خود تنظیم کنید تا با رعایت نکات ویژه برای جلوگیری از مشکلات جسمی یگ گیمر حرفه ای از دچار شدن به مشکلات بینایی و… جلوگیری کنید.
  • با توجه به موقعیت دقیق صفحه ، تابش نور را کم کنید.
  • صفحه نمایش را در زاویه درست نسبت به پنجره ها قرار دهید.
  • زاویه عمودی صفحه و کنترل صفحه نمایش را برای به حداقل رساندن تابش از چراغ های هوایی، تنظیم کنید.

 

گام۴: وقفه و توقف

یک کشش کوتاه ۱-۲ دقیقه ای را بین هر ۲۰ تا ۳۰ دقیقه انجام دهید. در دومین نکته از گام چهارم نکات ویژه برای جلوگیری از مشکلات جسمی یک گیمر حرفه ای شما باید پس از هر ساعت کار، برای حداقل ۵ تا ۱۰ دقیقه استراحت کنید یا نوع کار را تغییر دهید. چشمان خود را به مدت ۱۰ تا ۱۵ ثانیه با دستان خود ببندید.

 

گام۵: انجام نرمش های متعدد در هنگام بازی با سیستم

هر نیم ساعت یکبار از سر جای خود بلند شده و در حدود دو دقیقه راه برویم تا هم از به خواب رفتن پاها جلوگیری کرده و هم از اذیت شدن چشم ها جلوگیری کنید.

در آخرین نکته از ورزش ها و نکات ویژه برای جلوگیری از مشکلات جسمی یک گیمر حرفه ای شما باید هر ربع ساعت یکبار حرکات کششی انجام دهید تا انگشتان و دیگر اعضای بدن شما بی حس نشود .

پس ما می توانیم با رعایت و انجام ورزش ها و نکات ویژه برای جلوگیری از مشکلات جسمی یک گیمر حرفه ای از دچار شدن به این مشکلات جلوگیری کرده و با خیال راحت و بدون خستگی بتوانیم همیشه بازی های مورد علاقه خود از جمله کالاف دیوتی موبایل، فری فایر و… را دنبال کرده و از مشکلات ناشی از آن جلوگیری کنیم.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ورزش ها و نکات ویژه ومهم برای جلوگیری از مشکلات جسمی یک گیمر حرفه ای