فرهنگ بازی و سرگرمی را بشناسیم!!

 

 

 

به جرات می توان گفت که در جامعه ما به فرهنگ بازی و سرگرمی، کمتر از آنچه که باید، توجه شده و مورد کم لطفی قرار گرفته است. بازی و سرگرمی، بر حسب علل و زمینه های مختلفی و در شرایط گوناگونی از زمان ها و مکان های مختلف، به شکل های مختلفی درآمده است و کماکان، همراه و همگام تحولات و پیشرفت های مختلف، بازی ها و سرگرمی های جدید و متفاوتی، پا به عرصه می گذارند.

آثار فرهنگی و اجتماعی سرگرمی های دیجیتال به گونه ای است که دیگر نمی توان به این بازی ها فقط به عنوان یک وسیله گذران اوقات فراغت نگریست و آثار چنین بازی هایی، به حدی است که از آنها با عنوان “انقلاب بازی های رایانه ای” یاد می کنند. تاکنون پژوهش های مختلفی در موضوع اثرات بازی های رایانه ای انجام شده و در نگاهی منطقی باید گفت که این نوآوری نیز همچون دیگر ساخته های دست بشر، دو رو دارد که یک روی آن، بهره گیری درست و مفید و روی دیگر آن، استفاده های نادرست و نامناسب است که گاهی، آسیب های فراوانی را نیز در پی دارد. با اینکه استفاده اشتباه از سرگرمی و بازی های دیجیتال می تواند موجب پرخاشگری و انزوا در طرفداران این صنعت باشد اما جالب است بدانید که بازی و سرگرمی های دیجیتال، بیش از ضررشان، مفید هستند؛ به عنوان مثال با تمرین دادن مغز می توانند باعث افزایش تمرکز مغز شوند و متعاقبا موجب افزایش کارایی در انجام کارهای ظریف گردند یا جالب است بدانید که در کم کردن درد بدن مفید هستند؛ یکی از راه های کم کردن درد در عضلات و بخشهای مختلف بدن، ترشح هورمونی به نام اندورفین است؛ ولی آزاد شدن اندورفین در حالت عادی ممکن نیست و برای رها شدن نیازمند بروز حس هیجان است. آزاد شدن این هورمون در هنگام بازی کردن و هیجان این فعالیت، یکی از مزیت های سرگرمی و بازی های دیجیتال است که موجب کاهش درد بخش های مختلف بدن می گردد و یا جالب تر اینکه تحقیقات نشان داده است که درمان بیماری اوتیسم از طریق بازی های ویدیویی چند نفره، امکان پذیر و سریع تر است.

تیم موجوجم، با توجه به افزایش محبوبیت بازی و سرگرمی در جامعه، سعی به اشاعه فرهنگ صحیح بازی و سرگرمی دارد و علاوه بر این مهم، بستری را برای ارئه هر آنچه که در بازی و سرگرمی نیاز است را فراهم نموده تا لذت بازی و سرگرمی را دوچندان کند و در جامعه، تاثیر مثبتی بگذارد.

اگر با ما هم عقیده و به تولید محتوا با این هدف علاقه مند هستید، ما بستری را فراهم کرده ایم تا شما علاوه بر تاثیر مثبت بر فرهنگ بازی و سرگرمی به کسب درآمد از تولید محتوا نیز برسید.

علاوه بر این تیم موجوجم، بستر مناسبی را فراهم نموده تا لذت بازی و سرگرمی را دوچندان کند و در جامعه، تاثیر مثبتی بگذارد و خدماتی از قبیل خریدهای درون برنامه ای، فروش گیفت کارت، فروش کنسول های بازی، تولید محتوای بازی و سرگرمی و هرآنچه که در بازی و سرگرمی نیاز است را ارائه می دهد. همچنین در موجوجم، بستری را فراهم کرده ایم که علاوه بر تولید محتوا با روش های متنوع دیگر از بازی و سرگرمی خود و میزان انرژی که صرف آن می کنید، کسب درآمد داشته باشید.

 

فرهنگ بازی و سرگرمی را بشناسیم!!
فرهنگ بازی و سرگرمی را بشناسیم!!
فرهنگ بازی و سرگرمی را بشناسیم!!
فرهنگ بازی و سرگرمی را بشناسیم!!