موجو جم

ورود | ثبت نام

شکل صحیح نشستن و عملکرد بهتر در بازی های ویدئویی

با سلام خدمت همراهان موجوجم امروز میخواهیم درباره شکل صحیح نشستن و عملکرد بهتر در بازی صحبت کنیم در ادامه همراه موجوجم باشید.

شکل صحیح نشستن و عملکرد بهتر در بازی های ویدئویی

 

زمان بازی است و آماده می شوید تا دشمنان را که شما را تهدید می کنند شکست دهید.

حال در مقاله امروز بر آن هستیم که تاثیرات شکل صحیح نشستن بر عملکرد بهتر شما در بازی های ویدئویی را بررسی و با عنوان کردن راه کار های علمی و عملی به شما در اتخاذ وضعیت مناسبی که پیروزی در مبارزات آینده را تضمین میکند ارائه دهیم که وضعیت بهتر نه تنها بر رفاه کلی شما تأثیر می گذارد، بلکه به شما کمک می کند تا روی چالش بازی پیش رو تمرکز کنید. درادامه با موجوجم همراه باشید.

این دستورالعمل ها به نحوه تنظیم خود در مقابل کنسول های بازی های ویدئویی می پردازد تا بتوانید موقعیت بهتری را در حین بازی به دست آورید تا بدن شما راحت و از همه مهمتر ایمن باشد.

احتمالاً می‌دانید که وضعیت‌های طبیعی و آرام، بدن شما را از فشار بیش از حد رها می‌کند. این به نوبه خود، احتمال ابتلا به گردن درد و کمر درد را به حداقل می رساند.

شکل صحیح نشستن و عملکرد بهتر در بازی های ویدئویی
شکل صحیح نشستن و عملکرد بهتر در بازی های ویدئویی

به شخصه یک گیمر مشتاق هستم و نوشتن این مقاله بیشتر یک ماجراجویی بود تا عنوانی کاری به یاد دارم که زمانی به دلیل شکل نشستن نامناسب دچار مشکلاتی شده بودم پس سخت به دنبال راهکار های صحیح برای تصحیح وضعیت جسمی خود بودهم.

حال در این مطلب تلاش دارم تا با آموزش چند مطلب ساده و کاربردی در این امر به شما نیز کمکی کرده باشم.

ممکن است در ابتدا باور نکنید، اما بازی، علیرغم اینکه یک فعالیت نشسته است، خطرات خاص خود را نیز دارد که ممکن است منجر به آسیب شود و با این که بازی به نظر یک فعالیت کم تحرک می رسد، یک وضعیت نامناسب شکل و حالت نشستن می تواند باعث آسیب جدی شود که نیاز به مراجعه و درمانی پزشکی داشته باشد.

آسیب های شایعی که باید مراقب آنها باشید

اولین وضعیتی که باید مراقب آن باشید، سندرم تونل کارپال است که ناشی از انجام حرکات تکراری بوده هنگامی که مچ دست و دست خود را در حالت قفل نگه می دارید این حالت یکسان و کم تغییر می تواند باعث سندرم کارپال شود.

به گفته راب شرمن، که یک حرکت درمانگر در بیمارستان توانبخشی Renown است: “این وضعیتی است که از فشرده شدن عصب میانی هنگام حرکت از طریق مچ دست رخ می دهد.”

علائم می تواند شامل بی حسی، گزگز، درد و ضعف در دست و بازو باشد.

نکاتی در مورد اتخاذ وضعیت مناسب:

اعتدال (فاصله مناسب) و تنوع به شما کمک می‌ کند از نشستن خیلی نزدیک به صفحه جلوگیری کنید.

این موضوع می تواند منجر به خستگی و درد چشم شود همچنین، با اعتدال در جلسات بازی خود، در موقعیتی قرار خواهید گرفت که از میگرن (سردرد های شدید) جلوگیری کنید.

شرمن می‌گوید: «سندرم تونل کارپال و درد کمر و گردن را می‌توان با محدود کردن زمان انجام بازی های ویدئویی به بخش های یک ساعته، بلند شدن، حرکات کششی و انجام نوعی فعالیت بدنی پیشگیری کرد.»

هر از گاهی، گزینه های فیزیکی مانند دویدن نیز می توانند تاثیرات مثبت بلند مدت بر بهبود و جلوگیری از این پدیده داشته باشند.

روی صندلی بنشینید که پشتی خوبی دارد

وضعیت نشستن شما بسته به کنسولی که استفاده می کنید متفاوت است و همچنین بسته به نوع صندلی نیز که شما در خانه  دارید متغیر است.

در قدم اول، توصیه می‌کنم یک صندلی مناسب برای خود تهیه کنید. صندلی ها با پشتی مناسب هم برای جلسات بازی طولانی و کوتاه‌ مدت ایده‌ آل هستند.

علاوه بر این مطلب، به شما توصیه می کنم هنگام بازی مطمئن شوید که صفحه نمایشگر یا مانیتور در سطح چشم قرار دارد.

شرمن می‌گوید: « تلفیق اصول ارگونومی، مانند کار در وضعیت‌های خنثی، کاهش حرکات بیش از حد و حفظ مکانیک خوب بدن نیز به کاهش احتمال ابتلا به این شرایط کمک می‌کند.»

همچنین به یاد داشته باشید که ارتفاع ایده آل صندلی بین فاصله از کف تا زیر کاسه زانو است.

صندلی را در زاویه ۱۰۰-۱۳۵ درجه تکیه دهید

اطمینان حاصل کنید که کمر شما به پشتی تکیه داده است. شانه های خود را باز کنید و از خم شدن به جلو خودداری کنید.

صندلی‌ هایی وجود دارند که حمایت مناسبی از کمر ارائه می‌دهند بهتر است از این نوع صندلی ها استفاده شودآنها همچنین مجهز به پشتی سر هستند که می تواند به شما کمک کند تا وضعیت بهتری داشته باشید و عضلات خود را شل کنید.

زاویه ۹۰ درجه را با آرنج خود حفظ کنید

اگر از سیستم رایانه ای برای بازی استفاده می‌کنید، اجازه دهید آرنج‌ هایتان نزدیک بدنتان با زاویه ۹۰ تا ۱۰۰ درجه قرار بگیرند. این کار باعث می‌شود دست‌ هایتان روی پا هایتان قرار بگیرند.

پای خود را صاف روی زمین نگه دارید

مطمئن شوید که پاهایتان به صورت صاف روی زمین قرار گرفته باشد. همچنین زانوها باید با زاویه ۹۰ درجه خم شوند در حالی که پا های شما به اندازه عرض شانه از هم باز باشند. همچنین مطمئن شوید که باسن در ارتفاع بالاتری از زانو باشد.

ارتفاع مناسب مانیتور را پیدا کنید

فاصله کف تا چشم ها را اندازه بگیرید پس از انجام این کار، صفحه نمایش خود را طوری قرار دهید که چشمان شما روی ۱/۳ بالای صفحه قرار گیرد این کار را با اتصال مانیتور خود به پایه یا بازو انجام دهید.

فاصله مانیتور به اندازه یک دست

مرکز صفحه نمایش شما باید به اندازه یک بازو از شما فاصله داشته باشد برای گیمرهای دور بین یا نزدیک بین، ممکن است مجبور باشید طبق نسخه و دستورات پزشک این فاصله را تنظیم کنید.

اغلب موقعیت های جسمی خود را تغییر دهید

انجام این کار به بهبود گردش و حفظ جریان خون کمک می کند. همچنین سرعت واکنش شما را در حین بازی بهبود می بخشد.

اگر وضعیت بدنی مناسب داشته باشید و از صندلی بازی مناسب استفاده کنید، خون به طور یکنواخت به تمام قسمت های بدن جریان می یابد.

در صورت انجام این کار پس از مدت طولانی بازی کردن دیگر احساس سوزن سوزن شدن پا را حس نخواهید کرد اما همچنان ساده ترین راه برای جلوگیری از این موضوع استراحت های منظم است.

از آنجایی که تقریباً غیرممکن است که جریان هیجان خود را در حین انجام یک بازی جذاب جبران کنید، تهیه یک صندلی ارگونومیک خوب یک راه حل است.

نکته بعدی این است که یاد بگیرید چه وضعیتی برای شما بهتر است این کار را با صاف نشستن انجام دهید، در حالی که چانه خود را جمع می کنید، شانه های خود را پایین و عقب قرار دهید.

طبق مطالعه ای که در سال ۲۰۱۴ منتشر شد، شکل نشستن مناسب باعث تغییرات مثبت در خلق و خو می شود، در حالی که قوز کردن می تواند باعث کاهش انگیزه و رفتار های عصبی شود.

درد کمتر مساوی است با بازی بهتر

حفظ وضعیت بدنی خوب به این معنی است که حواس شما با درد های گردن و کمر پرت نمی شود.

سطح استرس شما کاهش می یابد و می توانید تمرکز بیشتری بر کاری که انجام می دهید داشته باشید در نتیجه، شما به نتایج بهتری درعملکرد بازی خود دست خواهید یافت.

در پایان روز باید به خاطر داشته باشید که صندلی های بازی یک راه حل جادویی نیستند.

این به شما بستگی دارد که نسبت به وضعیتی که اغلب در آن قرار دارید آگاه باشید پس از انجام این کار، این دستورالعمل ها و ابتکارات پیشنهادی را برای انجام تنظیمات لازم اتخاذ کنید.

با میانه روی از خود مراقبت کنید و از افراط و تفریط بپرهیزید.

پیاده روی یا انجام فعالیت های بدنی سبک در بین جلسات بازی های ویدئویی شروع خوبی برای تغییر در وضعیت سلامتی خواهد بود.

راه رسیدن به سلامتی بهتر از گام‌های کوچکی شروع می شود که باید هر روز برداشت و آنها را در چنین فعالیت‌ ها و سرگرمی‌ های معمولی گنجاند. ایجاد این تغییرات به شما این فرصت را می دهد که لحظات سرگرمی خود را طولانی تر کرده و از صدمات جلوگیری کنید.

شاید در ابتدا تهیه صندلی جدید و پیگیری روشی متفاوت برای نشستن سخت باشد اما به یاد داشته باشید هزینه کمتری در مقایسه با پولی که در آینده باید به متخصص کایروپراکتیک بدهید برای شما دارد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شکل صحیح نشستن و عملکرد بهتر در بازی های ویدئویی